Ubezpieczenie turystyczne Słowacja

Ubezpieczenie turystycznie w Słowacji

Ogólne zasady dostępu do pomocy medycznej

Z kartą EKUZ otrzymasz na Słowacji niezbędną pomoc medyczną. Lekarz, który udziela pomocy, decyduje, które świadczenie jest dla Ciebie niezbędne. Bierze pod uwagę Twój stan zdrowia, rokowania medyczne, sytuację w której się znalazłeś i planowany okres pobytu w Słowacji. W momencie zagrożenia zdrowia masz prawo do takich samych świadczeń w słowackiej publicznej służbie zdrowia jak obywatele Słowacji. I na takich samych jak oni zasadach

Aby skorzystać ze świadczeń medycznych należy zabrać ze sobą kartę EKUZ, dowód osobisty lub paszport. Karta EKUZ przyspiesza proces weryfikacji ubezpieczonego, dlatego zachęcamy do jej wyrobienia i zabrania na wyjazd.

Udaj się do jednej z placówek służby zdrowia, która ma podpisaną umowę z jednym z 5 towarzystw ubezpieczeń zdrowotnych (Zdravotna Poistovna). W placówce otrzymasz skierowanie, które musisz mieć ze sobą. W nagłych przypadkach udaj się na pogotowie lub dzwoń pod numer alarmowy 112.

Ubezpieczenie turystyczne online

Sprawdź oferty ubezpieczeń turystycznych, które chronią Cię przed dodatkowo płatnymi świadczeniami w Słowacji.

Najlepsze oferty na rynku i wygodny zakup!

Już od 3,23 zł / dzień

Świadczenia dodatkowo płatne w Słowacji

Na Słowacji leczenie u lekarza pierwszego kontaktu, ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz leczenie szpitalne są bezpłatne. Za niektóre świadczenia trzeba jednak zapłacić, mimo że w Polsce są bezpłatne. Nie są one zwracane przez NFZ. Oto przykładowe, płatne świadczenia na Słowacji i ich szacunkowe koszty:

 • transport medyczny – 0,10 euro za kilometr. Opłatę pobiera przewoźnik.
 • transport medyczny do Polski jest pokrywany w całości przez pacjenta.
 • ratownictwo górskie.
 • leczenie stomatologiczne – W całości pokrywane przez pacjenta, chyba, że jest to nagła sytuacja, w takiej sytuacji pacjent ponosi koszty użytych materiałów.
 • wizyta w pogotowiu (Lekárska služba prvej pomoci, Ústavná pohotovosť) – opłata w wysokości 2 lub 10 euro. Pacjent jest z niej zwolniony, jeżeli po zbadaniu okaże się, że musi pozostać w szpitalu.
 • pobyt w szpitalu – jest bezpłatny dla pacjenta, ale od osoby towarzyszącej mu w szpitalu naliczana jest opłata w wysokości 3,30 euro za dzień.
 • opłata za leki refundowane – 0,17 euro za receptę. Leki na receptę mogą być bezpłatne, częściowo płatne lub płatne w pełnej wysokości.

PAMIĘTAJ! Jadąc do obcego kraju warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność, aby w sytuacji kiedy potrzebujesz pomocy, nie musieć zastanawiać się, czy możesz korzystać z danej usługi medycznej czy nie. Koszty ubezpieczenia turystycznego do Słowacji są niskie, dlatego zachęcamy do jego wykupienia.

Jakie ubezpieczenie wybrać

Jeżeli planujesz podróż do lub przez Słowację bezwzględnie wykup dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu, w razie problemów ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia?

 • Kwota ubezpieczenia – najlepiej powyżej 20 000 euro;
 • Wyłączenia, czyli w jakich sytuacjach lub jakich zdarzeń ubezpieczenie nie obowiązuje;
 • Czy ubezpieczenie obejmuje osoby, które podczas zdarzenia były pod wpływem alkoholu;
 • Czy ubezpieczenie obowiązuje podczas uprawiania sportów ekstremalnych;
 • Czy zawiera ubezpieczenie OC (polecamy zwłaszcza narciarzom, którzy wyrządzając szkodę na stoku innej osobie, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej).

Ubezpieczenie turystyczne online

Sprawdź oferty ubezpieczeń turystycznych, które chronią Cię przed dodatkowo płatnymi świadczeniami w Słowacji.

Najlepsze oferty na rynku i wygodny zakup!

Już od 3,23 zł / dzień

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Turystyka